KPK rikonfirmon në detyrë gjyqtarin, Komisoneri Publik ankimon vendimin

Publikuar tek: aktualitet, më 13:40 12-07-2018 KPK rikonfirmon në detyrë gjyqtarin, Komisoneri Publik ankimon vendimin

Komisioneri Publik ka ankimuar në KPK vendimin për gjyqtarin e gjyaktës së Lartë Edmond Islamajn.

Sipas Komisionerit publik hetimi i KPK për Islamajn ishte i paplotë pasi ka pasur mangësi gjatë hetimit administrativ.

KPK ka rikonfirmuar në detyrë gjyqtarin i Gjykatës së Lartë, Edmond Islamaj. 

Sipas hetimit të zhvilluar nga KPK, rezultoi që Edmond Islamaj të ishte i pastër në tre kriteret e përcaktuara nga ligji, pasuria, figura dhe aftësimi profesional.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021646022796631
array(1) { ["section"]=> string(77) "kpk-rikonfirmon-ne-detyre-gjyqtarin-komisoneri-publik-ankimon-vendimin-127665" }