KQZ i përgjigjet Metës, i dërgon listën me emra të deputetëve të Kuvendit

Publikuar tek: aktualitet, më 13:02 17-06-2019 KQZ i përgjigjet Metës, i dërgon listën me emra të deputetëve të Kuvendit

Komisioni Qendror i Zgjedhjve i është përgjigjur presidentit Ilir Meta lidhur me nurmin e deputetëve në Kuvend.

Në një shkresë zyrtare, KQZ i bën me dije presidentit se Kuvendi ka vetëm 122 deputetë nga 140 që duhet të ketë normalisht.

KQZ-ja ka bashkëngjitur edhe listën me emrat e deputetëve që ka kuvendi sipas qarqeve.

Meta çoi në KQZ kërkesën për të ditur sa është numri aktual i deputetëve në Kuvend, pasi numri 140 nuk është plotësuar për shkak të shterimit të listave të kandidatëve nga PD dhe LSI.

Kujtojmë se pak kohë më parë deputetët e PD dhe LSI dogjën mandatet e deputetëve duke dale kështu nga parlamenti.

64389324_2377649745611396_5043255013913133056_n.jpg

64449916_319869082273290_9099956808734212096_n.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02393913269043
array(1) { ["section"]=> string(79) "kqz-i-pergjigjet-metes-i-dergon-listen-me-emra-te-deputeteve-te-kuvendit-168542" }