KQZ miraton listat, kryeministri shpall “alarm”: Vijon kërkimi për kandidatët e PD

Publikuar tek: fcb-bomb, më 15:28 30-05-2017 KQZ miraton listat, kryeministri shpall “alarm”: Vijon kërkimi për kandidatët e PD

Kriza politike në Partinë Demokratike pasi u lanë jashtë listave për deputet disa nga figurat më në zë të kësaj partia ka ngjallur reagime të ashpra por ka pasur edhe nga ata që e kanë ironizuar këtë situatë.

Sot PD ka plotësuar listën e kandidatëve pasi KQZ e ka shtyrë disa herë miratimin e saj sepse nga 140 kandidatë që kërkon ligji Partia Demokratike kishte vetëm 95.

Edi Rama ka ironizuar situatën aktuale në PD me anë të një fotoje në të cilën shkruan “Vijon kërkimi për kandidatët e PD”.  Siç duket për kryeministrin ende nuk janë gjetur kandidatët dhe vijon kërkimin.

fhfhfhfhfghfg.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « I tha Blendi Fevziut “të kam xhan”, 2 orë me vonë deputetja “zhduk” statusin në facebook
Detaji që s’keni vënë re...Çfarë ka zhdukur Basha, revoltohen simpatizantët e PD »
Article Logic
Execution time: 0.021939992904663
array(1) { ["section"]=> string(84) "kqz-miraton-listat-kryeministri-shpall-alarm-vijon-kerkimi-per-kandidatet-e-pd-80539" }