“Krenarë për ty”, Xherdan Shaqiri shkruan për vendlindjen

Publikuar tek: sport, më 16:52 01-07-2018 “Krenarë për ty”, Xherdan Shaqiri shkruan për vendlindjen Xherdan Shaqiri

Pak ditë më parë Xherdan Shaqiri u rikthye në vëmendjen e të gjithë shqiptarëve, pasi së bashku me Granit Xhakën pas golave për kombëtaren zviceriane kundër Serbisë, bënë simbolin e shqiponjës me duar.

E mesa duket një veprim të tillë vendlindja e tij nuk mund t’a kapërdijë pa treguar që është shumë krenare për të.

Në fshatin ku Shaqiri ka lindur, Zhegra është vendosur një banderolë e madhe ku shkruhet: “Krenari e kombit. Zhegra krenare për ty”.

Një foto të banderolës e ka postuar dhe futbollisti shqiptar, duke i falenderuar të gjithë për këtë mënyrë të të festuari.

5b38e6c21476936430172_10216432370704492_4531103760415457280_n-1-470x758.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02054500579834
array(1) { ["section"]=> string(61) "krenare-per-ty-xherdan-shaqiri-shkruan-per-vendlindjen-126384" }