Kreshnik Spahiu “ia shkrep” një poezie dhe zbulon foton me gurin e çmuar që i bëri dhuratë Rugova

Publikuar tek: politike, më 08:15 22-01-2016 Kreshnik Spahiu “ia shkrep” një poezie dhe zbulon foton me gurin e çmuar që i bëri dhuratë Rugova

Ditën e djeshme ishte 10 vjetori i ndarjes nga jeta të ish Presidentit të Kosovës, ibrahim Rugova. Posaçërisht për këtë ditë, Kreëshnik Spahiu i AK ka thurur një poezi ndërsa ka nxjerrë nga arkivat foton me Rugovën, në shtëpinë e Presidentit. Spahiu kujton nga ky takim dhuratën që ka marrë: një gur i çmuar nga Miniera e Trepçes.

“Ibrahim Rugova s'ka vdekur,
Shqiptarët të ndarë kanë mbetur,
Pushtetet n'Tiranë e n'Prishtinë të djegur,
Një komb që po vdes duke fjetur


(Foto: Në shtëpinë e legjendës duke më dhuruar një gurë të çmuar nga Miniera e Trepçes)”

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mazhoranca në limitet e saj rrëzon dekretin e Nishanit për pronat
Deputeti Braçe super i kënaqur për çfarë ndodhi dje: E detyrova Berishën, i poshtëruar mbajti një minutë heshtje »
Article Logic
Execution time: 0.16297006607056
array(1) { ["section"]=> string(101) "kreshnik-spahiu-ia-shkrep-nje-poezie-dhe-zbulon-foton-me-gurin-e-cmuar-qe-i-beri-dhurate-rugova-30657" }