Krimi në Mat, vritet duke ngrënë bukë punonjësi i bashkisë, plagosen 3 të tjerë, identifikohet autori (EMRAT)

Publikuar tek: aktualitet, më 14:34 11-10-2018 Krimi në Mat, vritet duke ngrënë bukë punonjësi i bashkisë, plagosen 3 të tjerë, identifikohet autori (EMRAT) Foto nga vendngjarja

Policia ka dhënë informcaion zyrtar për ngjarjen e rëndë të ndodhur në në Mat mesditën e sotme.

Fillimisht u raportua për dy të vdekur dhe një të plagosur por policia ka konfirmuar se është vetëm një i vdekur dhe tre persona të tjerë janë plagosur.

Viktima është Mentor Hoxha punonjës bashkie, ndërsa raportohet se 2 nga të plagosurit janë Arstrit Hani dhe Erzen Aliaj.

Punonjësit e bashkisë së Matit kishin shkuar në fshatin Shëlli të Matit për të zgjidhur një konflikt pronësie në një lagje. Në orarin e drekës ata kanë shkuar të drekojnë në një lokal por banor i fshatit, befas, ka shtënë me automatik drejt tyre.

Autori i ngjarjes është Kujtim Koxha 54 vjeç i cili është larguar me motor nga vendi i ngjarjes, ndërkohë që policia është vënë në ndjekje të tij.

 43610582_727011597640461_7316320769754005504_n.png

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.015725135803223
array(1) { ["section"]=> string(111) "krimi-ne-mat-vritet-duke-ngrene-buke-punonjesi-i-bashkise-plagosen-3-te-tjere-identifikohet-autori-emrat-137439" }