Krishtlindje e bardhë në Malësinë e Madhe, pajtohen dy fise në hasmëri

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:55 26-12-2016 Krishtlindje e bardhë në Malësinë e Madhe, pajtohen dy fise në hasmëri

Kjo Krishtlindje ka ardhur e bardhë në mesazhe, solidaritet dhe pajtim në Famullinë e Shen Kollit në Shkrel të Malesisë së Madhe. Mesazhi i pajtimit dhe faljes së gjakut është përcjellë për të gjithë banoret, jo vetëm në këtë zonë por në mbarë Shqipërinë.

Këto ditë në përgatitje të festave të Krishtlindjeve në famullinë e Shën Kollit Shkrel dhe në Kishën e Zojës në Sterkuj Dedaj u bë pajtimi mes disa familjeve nga Bajza dhe Sterkuj- Dedaj. Familjet Kekaj nga Bajza i kërkojnë falje familjes së Ndue Luk Sterkaj.

Me bujarinë e besimtarit dhe të malesorit Ndue Luka me familje i falë në emër të Nates së Madhe të Krishtlindjes duke sjell paqen e Krishtin në familjet e tyre.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.033375024795532
array(1) { ["section"]=> string(75) "krishtlindje-e-bardhe-ne-malesine-e-madhe-pajtohen-dy-fise-ne-hasmeri-63762" }