Kristi, artisti i rrugës ndihmon të burgosurin pas një dialogu interesant

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:02 01-03-2016

Kristi Karkanaqe është një i ri i talentuar që përveçse kënaq njerëzit me zërin e tij, mundohet edhe t’i ndihmojë ata. Këtë e bën pa shumë bujë, pa kamera, pa media, pa gazetarë... E bën thjesht sepse do dhe e ndjen.

Megjithatë këtë herë nuk ka mundur t’i shpëtojë aparatit fotografik. Kristi ushtron artin e rrugës dhe ditën e djeshme dhuroi çaste të magjishme për kalimtarët te “Ura e Taivanit”.

Ç’bëri me lekët e grumbulluara?

I dhuroi... Ia dha një të burgosuri që sapo kishte fituar lirinë e tij dhe nuk kishte lekë për të shkuar në shtëpi. Ja si e tregon artisti dialogun me ish të burgosurin: 

“-Sa kam dal nga burgu me tha
me duhen disa lek te shkoj ne shpi.
-Ti Vazhdo te besh kete

-Dhe se do shikohemi perseri

-Po ja qe Dora e paparacit e paska par kete skene”...

kristi.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02668285369873
array(1) { ["section"]=> string(78) "kristi-artisti-i-rruges-ndihmon-te-burgosurin-pas-nje-dialogu-interesant-33900" }