Kristi Pinderi i vjedh sloganin Lulzim Bashës, ngjall zemërim dhe revoltë te demokratët

Publikuar tek: fcb-bomb, më 15:08 01-03-2017 Kristi Pinderi i vjedh sloganin Lulzim Bashës, ngjall zemërim dhe revoltë te demokratët

Disa ditë më parë, gazeta e PD-së, Rilindja Demokratike fliste për një lëvizje të re të quajtur “MAGA, e që përmes së cilës lideri i opozitës Lulzim Basha synon shkëputjen nga politika 27 vjeçare që ka zhgënjyer qytetarët.

Shumë e komentuan “MEGA-n” e Basjës si kopjim të sloganit që Donald Trump zgjodhi gjatë fushatës presidenciale: “Make Albania (America) Great Again”.

Por mesa duket, seria e kopjimeve vazhdon... Aktivisti i LGBT Kristi Pinderi, i ka dhënë një tjetër kuptim “MAGA-s” duke ngjallur mjaft debat por edhe zemërim në rradhët e demokratëve.

“Make Albania Gay Again”, shkruan Pinderi. Përshtatur në shqip, emri që i jep aktivisti i LGBT-së MAGA-s së Bashës, është: “Ta bëjmë Shqipërinë homoseksuale sërish” por veç Pinderi e di se kur ka qenë më herët vendi ynë, një vend homoseksualësh.

maga.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025084018707275
array(1) { ["section"]=> string(92) "kristi-pinderi-i-vjedh-sloganin-lulzim-bashes-ngjall-zemerim-dhe-revolte-te-demokratet-70369" }