Kriza, politikani i rëndësishëm: "Vetëm unë e shuaj zjarrin" (Foto)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 14:45 27-04-2017 Kriza, politikani i rëndësishëm:

Në sytë e karikaturistit Bujar Kapexhiu, por edhe të Emiljano Aleksit, i vetmi person që mund të qetësojë situatën politike duke shuar “zjarrin” është Ilir Meta.

Në karikaturën e Kapexhiut, dhe që këshilltari i Metës, Aleksi, e ka shpërndarë me mbishkrimin “Zjarrfikësi politik”, Meta ilustrohet duke i hedhur ujë zjarrit të krizës politike përmes tubit që mban emrin "Qeveria e Besimit", teksa vë nën kontroll flakët.

“Vetëm unë e shuaj zjarrin”, është diçitura që i ka vënë Kapexhiu.

dfqw3de3wde3dgg.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025846004486084
array(1) { ["section"]=> string(67) "kriza-politikani-i-rendesishem-vetem-une-e-shuaj-zjarrin-foto-76637" }