Kroacia në gjysmë finale për herë të dytë pas 20 vitesh, ish-trajneri i Dinamos barazon rekordin e epokës

Publikuar tek: sport, më 23:04 07-07-2018 Kroacia në gjysmë finale për herë të dytë pas 20 vitesh, ish-trajneri i Dinamos barazon rekordin e epokës

Shuker Kroacia është gjysmë finalistja e fundit e Botërorit "Rusi 2018" pas një ndeshje dramatike përballë vendasve në Soçi.

Koha e rregullt përfundoi në barazim 1-1, ndërkohë që në shtesë pati dhe nga dy gola të tjerë, nga një për secilën skuadër, për ta çuar çështjen e kualifikimit në llotarinë e 11-metërshave, për herë të dytë rresht për të dyja ekipet.

Kroatët u treguan më të ftohtë, dhe portieri Subasiç u shfaq si një hero i dyfishtë për ta çuar vendin e tij në katër më të mirët e botës. Në këtë mënyrë trajneri Zlatko Daliç hyn në histori, duke arritur të çojë një brez të artë lojtarësh në Kroaci po aq lartë sa edhe në epokën e Davor Shuker, në Botërorin e 1998-ës në Francë.

Kroacia do të ndeshet tashmë me Anglinë për një vend në finale, ku kushdo që do të arrijë të fitojë do të jetë një ngjarje historike respektive.

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zbulohet shkaku i eleminimit të Gjermanisë, lojtarët e gdhinin rregullisht
E rëndë në Itali, sulmohet me thikë golqashënuesi më i mirë i Serisë A »
Article Logic
Execution time: 0.011184930801392
array(1) { ["section"]=> string(111) "kroacia-ne-gjysme-finale-per-here-te-dyte-pas-20-vitesh-ish-trajneri-i-dinamos-barazon-rekordin-e-epokes-127139" }