“Kryedoganieri i Shqipërisë Edi Rama është përgjegjës për vjedhjen 17 milionë euro në dogana’’, Tabaku sulmon Ramën

Publikuar tek: politike, më 11:57 26-01-2016 “Kryedoganieri i Shqipërisë Edi Rama është përgjegjës për vjedhjen 17 milionë euro në dogana’’, Tabaku sulmon Ramën

Jorida Tabaku, deputetja demokrate ka deklaruar sot se ‘’kryedoganieri Rama ka vjedhur 17 milionë euro në dogana’’. Në një deklaratë për shtyp Tabaku theksoi se nga shkurti i vitit 2014 deri në shkurtin e vitit të kaluar janë vjedhur plot 17 milionë euro.

“Doganat janë kthyer në fole të korrupsionit. Nga shkurti 2014 në shkurt 2015 janë vjedhur 17 milionë euro. Zbulimi i ‘’Crown Agent’’ është vetëm maja e ajsbergut.

Drejtoria e Përgjithshme e Doganave është përgjegjsës e në mosrealizimin e të ardhurave në masën 70%. Kryedoganieri i Shqipërisë Edi Rama është përgjegjës për vjedhjen në dogana’’, tha Tabaku.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Lu duartroket Ramën, Metën e Bashën, tregon historinë personale të së ëmës dhe atë çfarë pa me sytë e tij gjatë zgjedhjeve
Manjani: Jam i pakënaqur nga shërbimi në zyrat e Hipotekave, ja si të aplikoni për vendet vakante »
Article Logic
Execution time: 0.0044260025024414
array(1) { ["section"]=> string(117) "kryedoganieri-i-shqiperise-edi-rama-eshte-pergjegjes-per-vjedhjen-17-milione-euro-ne-dogana-tabaku-sulmon-ramen-30965" }