Kryemadhi nga Vlora: Rama premtoi 100 mijë vende pune, s'ka sjellë asnjë kompani

Publikuar tek: politike, më 18:04 06-01-2019 Kryemadhi nga Vlora: Rama premtoi 100 mijë vende pune, s'ka sjellë asnjë kompani

Kryetarja e Partisë Lëvizja Socialiste për Integrim ka qenë në një takim me të rinjtë e qytetit të Vlorës, ndër të tjera ajo ka treguar dhe për padrejtësitë që po i bëhen popullit.

‘Ky njeri që thotë do të hap 100 mijë vende pune, sa kompani janë sjell, sa vlonjatë  janë punësuar? Asnjë vlonjat. Po tani vlonjatët e shkretë i  hipin  avionit, anijes dhe nuk dihet se ku janë.

Asnjë qindarkë nuk është ulur. Ka një skandal tjetër që do t’i shpërthej shumë shpejt  Edi Ramës. Sa nga ju shkojnë në dyqane dhe blejnë tashmë në pamundësi vetëm një bukë e gjysëm.

Deri dje ishin gjyqtarët dhe prokurorët, kë deshi hoqi Edi Rama me stafin e tij. Sot ka fiilluar me pedagogët. Në fillim del Luli fajtor, pastaj del Monika, tani e ka populli. Siç i tha atij djalit ku e ke gjetur iphone kur kur vetë ka vilën në Surrel’, tha Kryemadhi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0066649913787842
array(1) { ["section"]=> string(85) "kryemadhi-nga-vlora-rama-premtoi-100-mije-vende-pune-s-ka-sjelle-asnje-kompani-147726" }