Kryeministri grek: Shoh një marrëveshje ku vetëm fitojmë

Publikuar tek: rajon, më 23:51 13-06-2018 Kryeministri grek: Shoh një marrëveshje ku vetëm fitojmë

“Shikoj një marrëveshje ku ne vetëm fitojmë”, u shpreh sot kryeministri grek, Aleksis Cipras në një intervistë për televizionin publik ERT në lidhje me marrëveshjen e arritur me qeverinë e Maqedonisë për çështjen e emirt.

 

“Ndihem i lumtur dhe me fat që ndodhi të jem kryeministër në një kohë kur kishte një ndryshim politik të konsiderueshëm në vendin fqinj, i cili i dha kryeministrit Zaev dhe mua mundësinë për të bërë një përpjekje të vërtetë dhe të mundimshme për të zgjidhur problemin që zgjaste prej dekadash”, theksoi Aleksis Cipras.

Sipas kryeministrit grek, marrëveshja solli përfitime të shumta për Greqinë dhe rajonin, ndërkohë që hodhi posht kritikat.

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Qeveria maqedonase reagon për refuzimin e emrit të ri nga Ivanov
Moti i keq, shiu dhe breshëri paralizojnë Serbinë në mes të qershorit »
Article Logic
Execution time: 0.022167205810547
array(1) { ["section"]=> string(62) "kryeministri-grek-shoh-nje-marreveshje-ku-vetem-fitojme-124295" }