Kryeministri Mustafa takon futbollistët e Kombëtares: Jeni krenaria jonë

Publikuar tek: sport, më 21:14 12-11-2015 Kryeministri Mustafa takon futbollistët e Kombëtares: Jeni krenaria jonë

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka zhvilluar një takim me futbollistët e Kombëtares shqiptare të cilët kanë mbërritur në Prishtinë për ndeshjen miqësore që do të luhet nesër.

Mustafa i ka konsideruar lojtarët si krenaria e kombit dhe se është i bindur se do e tregojnë veten edhe në Kampionatin Europian.

“Ju jeni krenaria jonë. Na keni bërë krenarë duke u kualifikuar në Euro 2016. Ju do ta tregoni vetën edhe në Kampionatin Europian se jeni lojtare të mëdhenj. Të premten është një ndeshje vëllazërore, jemi një komb”, është shprehur kryeministri kosovar.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Miqësorja/ Lojtarët e Shqipërisë dhe Kosovës darkojnë së bashku (Foto+Video)
Djemtë e Kombëtares vishen “shik” për ceremoninë e FSHF-së, Duka: Do të surprizojmë »
Article Logic
Execution time: 0.0042099952697754
array(1) { ["section"]=> string(77) "kryeministri-mustafa-takon-futbollistet-e-kombetares-jeni-krenaria-jone-25291" }