Kryeministri Rama argumenton me një videomesazh pse “protestohet” te Parku i Liqenit

Publikuar tek: politike, më 17:00 21-02-2016 Kryeministri Rama argumenton me një videomesazh pse “protestohet” te Parku i Liqenit

Pas përplasjes së protestuesve me policinë gjatë ditës së sotme për kundërshtimin e ndërtimit të parkut të lojrave për fëmijë në Liqenin Artificial, kyeministri Edi Rama ka reaguar nëpërmjet profilit të tij në facebook nëpërmjet një video të projektit të Bashkisë për këndin e lojrave. Bashkangjitur videos ai shkruan:

“Ja shiheni vetë për çfarë "protestojnë" tek Parku i Liqenit!...

Sado e pabesueshme të duket është fatkeqësisht e vërtetë që nën udhëheqjen e Partisë Demokratike, "protestuesit" duan të pengojnë forcërisht pikërisht këtë që shihni!”...

Ja shiheni vetë për çfarë "protestojnë" tek Parku i Liqenit!... Sado e pabesueshme të duket është fatkeqësisht e vërtetë që nën udhëheqjen e Partisë Demokratike, "protestuesit" duan të pengojnë forcërisht pikërisht këtë që shihni!...

Posted by Edi Rama on Sunday, February 21, 2016

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Precedenti i 2002, Kushtetuesja mund të veprojë për Ahmetajn njësoj si në rastin "Majko"
“Po mbronin mushkëritë tona, Rama urdhëroi dhunën ndaj protestuesve”, shkruan Berisha dhe bën thirrje për protestë »
Article Logic
Execution time: 0.0046911239624023
array(1) { ["section"]=> string(88) "kryeministri-rama-argumenton-me-nje-videomesazh-pse-protestohet-te-parku-i-liqenit-33166" }