Kryeministri Rama takohet me ministrin grek Kotzias

Publikuar tek: politike, më 15:38 15-07-2015 Kryeministri Rama takohet me ministrin grek Kotzias

Kryeministri Edi Rama ka pritur në një takim në sallën e Hartave në Kryeministri, ministrin e Jashtëm të Greqisë Nikos Kotzias.

Ka qenë vetë kryeministri Rama ai që postuar në facebook një foto nga takimi me Kotzias, ndërsa përshkrimi është i shkurtër: “Sot në Sallën e Hartave me Ministrin e Jashtëm të Greqisë, Nikos Kotzias.”

Kotzias u takuar sot në mëngjes me ministrin e Jashtëm Ditmir Bushati, ndërsa pritet të zhvillojë takime edhe me kreun e Kuvendit Ilir Metën, si dhe kreun e opozitës Lulzim Bashën.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Idrizi i zhgënjyer nga Kotzias: Ka zgjedhur historinë e Napoleon Zervës. Do kërkoni falje për 5100 të vrarë?
Meta-Kotzias: Faktori shqiptar ka domethënie të veçantë në rajon »
Article Logic
Execution time: 0.02492094039917
array(1) { ["section"]=> string(57) "kryeministri-rama-takohet-me-ministrin-grek-kotzias-16254" }