Kryeministri Rama takon kreun e BB, Jim Yong Kim, inkurajues për reformat tona

Publikuar tek: politike, më 14:36 13-04-2016 Kryeministri Rama takon kreun e BB, Jim Yong Kim, inkurajues për reformat tona

Kryeministri Edi Rama ka takuar sot kreun e Bankës Botërore  Jim Yong Kim.

Pas këtij takimi Rama ka shprehur se ka patur një takim inkurajues me Jim Yong Kim dhe ka marrë fjalë të jashtzakonshme në lidhje me reformat dhe rolin tonë në rajon.

“Flm Presidentit të Bankës Botërore JimKim ËBG për takimin shumë inkurajues dhe fjalët e jashtëzakonshme për reformat tona e rolin në rajon” shkruan Rama në twitter.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « LSI prezanton idetë për koncesionet në Kuvend, Vasili: Të futet në hullinë e duhur, duke mos u bërë viktimë “off-shore”-sh
Qeveria shqiptare miraton kërkesën e Malit të Zi për anëtarësim në NATO »
Article Logic
Execution time: 0.034619092941284
array(1) { ["section"]=> string(82) "kryeministri-rama-takon-kreun-e-bb-jim-yong-kim-inkurajues-per-reformat-tona-37597" }