Kryeprokurori i ri, opozita sot protestë para parlamentit

Publikuar tek: barometri, më 08:18 18-12-2017 Kryeprokurori i ri, opozita sot protestë para parlamentit

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në përfundim të mbledhjes me aleatët në selinë e PD-së, ka paralamëruar kryeministrin Edi Rama të mos shkelë Kushtetutën duke zgjedhur një 'kryeprokuror politik', që sipas Bashës do ketë për qëllim të mbyllë dosjet e krimit dhe korrupsionit të qeverisë Rama.

Basha i bëri thirrje të gjithë shqiptarëve të marrin pjesë në protestën para Parlamentit ditën e nesërme, kur edhe pritet të votohet Kryeprokurori i ri i përkohshëm. Kreu i demokratëve e quajti "puç ndaj Kushtetutës" dhe "përpjekje për të kapur drejtësinë" zgjedhjen e prokurorit të përkohshëm, për të cilin opozita ka insistuar se duhet të dalë nga rradhët e KLP-së. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.15831995010376
array(1) { ["section"]=> string(63) "kryeprokurori-i-ri-opozita-sot-proteste-para-parlamentit-103457" }