Kryetarja milionere e Bashkisë së Roskovecit, reagon aktori: 14 vjet aktor mezi bleva një, tjetra për 1 vit rreshton 8 shtëpi

Publikuar tek: fcb-bomb, më 23:29 13-11-2017 Kryetarja milionere e Bashkisë së Roskovecit, reagon aktori: 14 vjet aktor mezi bleva një, tjetra për 1 vit rreshton 8 shtëpi

Majlinda Bufi është kryetare e Bashkisë së Roskovecit në qarkun e Fierit, dhe sipas “Open Spending Albania” rezulton më e pasura nga femrat që janë kryetare bashkie. Një tjetër fakt i pasurisë së saj, blerja e 8 apartamenteve brenda një viti është komentuar nga aktori i njohur Juljan Deda.

Deda ka bërë një krahasim me kryebashkiaken ku shkruan se vetë ka punuar 14 vite për të blerë një apartament ndërsa Bufi për një vit ka blerë 8.

“14 vjet aktor dhe me zor bleva një apartament 100 m2, tjetra me 1 vit kryetare bashkie në Roskovec i rreshtoi 8 shtëpi”, shkruan Juli.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025218963623047
array(1) { ["section"]=> string(128) "kryetarja-milionere-e-bashkise-se-roskovecit-reagon-aktori-14-vjet-aktor-mezi-bleva-nje-tjetra-per-1-vit-rreshton-8-shtepi-99449" }