KUJDES! Ky çift të rinjsh është një rast tipik mashtrimi

Publikuar tek: fcb-bomb, më 15:38 05-08-2016 KUJDES! Ky çift të rinjsh është një rast tipik mashtrimi

Një çift të rinjsh veshur me bluza të stampuara, kapele të bardha, një dosje me fotografinë e një fëmije dhe refreni i përsëritur :"Ky fëmijë ka nevojë për një ndërhyrje kirurgjikale. Na duhen ca para". Shqetësimin e ngre gazetari i TCH Denis Dyrnjaja i cili e cilëson këtë si “një rast tipik mashtrimi”.

“Ai që ka nevojë përdor njoftime publike dhe kontributet i merr përmes një llogarie bankare, jo dorazi.

Këta mashtrues përveç se u marrin lekë njerëzve që kontribuojnë për humanizëm, komprometojnë edhe një mision human sikurse është dhurimi dhe ndihma për njerëz që vërtetë kanë nevojë në raste të veçanta.

Refuzojini mashtruesit!”, bën apel Dyrnjaja.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028842926025391
array(1) { ["section"]=> string(61) "kujdes-ky-cift-te-rinjsh-eshte-nje-rast-tipik-mashtrimi-48863" }