“Kujdes lart pall*het!" "Mos pall* pa mjete mbrojtëse!” Këto shënime çudisin qytetarët në Tiranë (FOTOT)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 09:17 22-05-2016 “Kujdes lart pall*het!

Të gjithë i keni parasysh tabelat sinjalizuese që vendosen në  rastet kur kryehen punime. “Kujdes! Këtu punohet”, shkruhet zakonisht në këto tabela.

Themi zakonisht, pasi me ç’duket, paska edhe përjashtime!!

Përballë “Torre Drin” disa tabela, shkruajnë “ Kujdes lart pallohet” dhe “Mos Pallo pa mjete mbrojtëse”. 

“Punohet apo pallohet?
Gjithsesi në çdo rast, duhen mjetet mbrojtëse”, ironizon Ermir Topi që ka shkrepur edhe këto fotografi.

pun.jpg

puno.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.064862966537476
array(1) { ["section"]=> string(101) "kujdes-lart-pall-het-mos-pall-pa-mjete-mbrojtese-keto-shenime-cudisin-qytetaret-ne-tirane-fotot-41152" }