Kujdes! Mos instaloni "iOS 10" në smartfonin tuaj iPhone

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 20:31 13-09-2016 Kujdes! Mos instaloni

Apple ka lëshuar pak orë më parë sistemin e ri operativ iOS 10, por pavarësisht përmirësimeve të shumta, duket se ka edhe probleme serioze.

Qindra përdorues telefonash iPhone, po raportojnë në rrjetet sociale se pas shkarkimit dhe instalimit në telefonin e tyre të iOS10, smartfoni është bërë i papërdorueshëm.

Ky problem duket se ka prekur vetëm smartfonët që janë përditësuar përmes OTA, ndërsa ata që kanë shkarkuar programin e ri nga iTunes, funksionojnë pa probleme.

Screetwittttttershot_1.jpg

Scriphoneeeenshot_1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028199195861816
array(1) { ["section"]=> string(59) "kujdes-mos-instaloni-ios-10-ne-smartfonin-tuaj-iphone-52813" }