Kujdes nga ky virus që "demaskon" aktivitetin tuaj në Facebook

Publikuar tek: fcb-bomb, më 19:35 26-07-2015 Kujdes nga ky virus që

Në Facebook nuk ka pornografi. Rrjeti social më i madh në botë, ka një sërë termash të ashpra kundër pornografisë.

Shpërndarja e pornografisë në Facebook mund të bëjë që profili tuaj të bllokohet përgjithmonë, përveç sikletit te miqtë tuaj, në rastet kur një gjë e tillë bëhet në mënyrë të pavullnetshme. Bëhet fjalë për një virus që po qarkullon ditët e fundit në Facebook që të krijon idenë se bëhet fjalë për një video pornografike, por në fakt në momentin që klikohet, ajo shpërndahet në profilin tuaj dhe në grupet te të cilat bëni pjesë.

Ruhuni nga ky virus duke shmangur klikimin e tij dhe duke i kursyer vetes dhe miqve tuaj situata të sikletshme.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.033713102340698
array(1) { ["section"]=> string(66) "kujdes-nga-ky-virus-qe-demaskon-aktivitetin-tuaj-ne-facebook-17041" }