Dhjetë artistë do të ekspozojnë përgjatë vitit 2017 në Galerinë e Ministrisë së Kulturës në Kosovë “Qafa” (GMK), pas vlerësimit…
Heroi ynë Kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbeu, përkujtohet sot në 549 vjetorin e vdekjes. Ai ka hyrë në histori si një gjeneral…
*Nga Vasil Tole Pa më të voglin dyshim është një album ndryshe, albumi “Entropy”  i Eda Zarit. Ndryshe për traditën…
Ka kaluar vetëm një ditë nga publikimi i trailerit të filmit shqiptar “Dashuria e Bjeshkëve të Nemura 3” dhe interesi…
Aktori i madh dhe aq i dashur për publikun shqiptar Robert Ndrenika festoi dy ditë më parë 75 vjetorin e…
Shqipëria për herë të parë është pjesë e panairit ndërkombëtar të turizmit në “Vakantiebeurs” Utrecht  (Hollandë), që zhvillohet nga data …
Aktori i famshëm Robert Ndrenika festoi sot 75 vjetorin e lindjes, dhe përveç urimeve nga mijëra qytetarëve të thjeshtë, surprizë…
Artisti i madh Robert Ndrenika, aktori i dashur i të gjithë shqiptarëve, sot feston 75 vjetorin e tij të lindjes.
Trupi i një gruaje është skulptura më e vogël në botë, e krijuar nga artisti Jonty Hurwitz, ajo qëndron mbi…
Filmi muzikor "La La Land" ka fituar shtatë çmime në ceremoninë e ndarëjes së Globit të Artë, (Golden Globe).
A e keni menduar ndonjëherë se përse nuk prishet uji i bekuar?! Përgjigja është fare e thjeshtë dhe na e…
Gjenerali amerikan George Scriven udhëtoi në Jugun shqiptar me mision inspektimin e frontit italian gjatë periudhës së fundit të Luftës…
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama ka dekoruar sot Haxhi Dede Baba Edmond Brahimaj, Kryegjyshin Botëror të…
Profesor Përparim Kabo ditën e djeshme ka kujtuar një datë që të gjithë e harruan. “Sot është 4 janar, fiks…
Faqja sociale "Tirona", përmes një eventi që është bërë i përvitshëm tashmë në këtë faqe zgjedh personazhin e Vitit në…
Digitalb, prezanton serialin “Skëndërbeg”, një produksion për të cilin janë bërë shpenzime marramendëse dhe që ka bërë bashkë aktorët më…
Page 1 of 62

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Nga vjen pasuria e madhe e disa gazetarëve në Shqipëri?

Analiza & Komente

Artan Fuga: Nuk ka ngjarje, as lajm nga Mapoja

Nga Artan Fuga:  Unë nuk e kuptoj fort mirë se ku &eum...

Lakrorit iu hapën petët, yndyra po na mbyt të gjithëve…

Nga Anila Basha Nuk mund të mos pranoj se debati i hapur në...

"Kur të nderojnë edhe ata që nuk të duan"

Nga Astrit Patozi: Ka shumë njerëz në Shqipëri, q...

“Djalli fshihet në detaje”

*Nga AFRIM KRASNIQI  “Djalli fshihet në detajet&rdquo...

E duam rininë si gjithë europa...

Nga JULIAN HOXHAJ Pak e transformuar por aspak jashtë thelbit. I...

‘PISA’ DHE PISAT E SHQIPËRISË

Nga Prof. Asoc. Dr. Jordan DACI për newsbomb.al Pas njohjes me r...

Dossier

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Gratë nga Kosova në krye të kampeve të ISIS-it (Foto)

Kosova ka qenë një nga vendet më proamerikane të E...

A shkoi Gjergj Kastriot Skënderbeu për pelegrinazh në Mekë?

Në një nga poemat e poetit Persian Ferdousi, Shahnameh &ldqu...

Themelimi i Bibliotekës Kombëtare dhe Muzeut Historik Kombëtar

Nga Karl Gurakuqi Shkëputur nga ditari i tij… Ditar The...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 98 44442

Mob 2: +355 69 98 44441

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al