Kumbaro: Barbari te Kolonat e “Nënë Terezës”, do gjejmë e dënojmë autorin

Publikuar tek: kulture-art, më 10:24 12-03-2015 Kumbaro: Barbari te Kolonat e “Nënë Terezës”, do gjejmë e dënojmë autorin Shenimet te Kolonat e \"Nene Terezes\"

Mirela Kumbaro, ministrja e Kulturës, u ka kujtuar të gjithë atyre që kanë vizatuar dhe prishur kollonat se do të hetohen nga policia. Ministrja ka publikuar në facebook fotot te kolonat në sheshin “Nënë Tereza” në kryeqytet, të cilat janë bërë me bojë.

“Nuk ka paqe e as dashuri në shëmti e barbari! Verën e kaluar, çliruam, pastruam, restauruam, rikthyem shkëlqimin e sheshit “Nënë Tereza” dhe të skenës së kolonave. E bëmë me paratë e taksapaguesve, tuajat, tonat! Ju e keni ndotur, ne do ta pastrojmë sërish. POr edhe do t’ju përndjekim ju që e bëtë. Filmimet e kamerave të sigurisë do të vendosen në dispozicion të policisë së shtetit për të gjetur dëmtuesit e pronës publike dhe monumenteve të kulturës” shkruan Mirela Kumbaro në facebook.

Dy ditë më parë, kolonat u gjendën të vizatuara me bojë ndërkohë që materialet i kanë kaluar policisë së shtetit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nderohet Anastas Angjeli nga presidenti i Austrisë, diplomë si anëtar i Akademisë Evropiane
Inva Mula koncert në Dubai, Tukiçi: Isha me fat ta shoqëroja »
Article Logic
Execution time: 0.016623020172119
array(1) { ["section"]=> string(74) "kumbaro-barbari-te-kolonat-e-nene-terezes-do-gjejme-e-denojme-autorin-5642" }