Kumbaro merr përsipër restaurimin e shtëpisë së Avni Rustemit (Foto)

Publikuar tek: kulture-art, më 07:44 05-06-2015 Kumbaro merr përsipër restaurimin e shtëpisë së Avni Rustemit (Foto)

Këto foto paraqesin shtëpinë Muze të Avni Rustemit në Libohovë. Si shumë  objekte kulturore edhe këto foto dëshmojnë një pamje të degraduar. Shtëpia e Avni Rustemit e lënë në mëshirë të fatit  është e shkatërruar tërësisht.

Megjithatë Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro sjell një lajm të mirë. Sëbashku me specialistë dhe drejtues të DRKK në Gjirokastër, po bëjnë gati hartimin e projektit për shpëtimin  e saj.

Rustemi 2

Rustemi 3

Rustemi 4

Rustemi 5

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ja kush është arkitekti që po restauron Bankën e Shqipërisë
Gazetari ukrainas ju sjell pamje magjike të Borshit tonë (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.0042300224304199
array(1) { ["section"]=> string(72) "kumbaro-merr-persiper-restaurimin-e-shtepise-se-avni-rustemit-foto-12725" }