Kumbaro zbulon shifrën miliona euroshe të rikonstruksionit të plotë të teatrit

Publikuar tek: kulture-art, më 13:29 08-09-2016 Kumbaro zbulon shifrën miliona euroshe të rikonstruksionit të plotë të teatrit

Ministrja  e Kulturës Mirela Kumbaro zbulon nga Kuvendi shifrën miliona euroshe për rikonstruksionin e Teatrit Kombëtar.

Kumbaro tha se “luhet kollaj me shifrat” por e gjitha është parë me racionalitet. “8.5 milion euro është rikonstruksion i plotë i një tetari që që në vitin  1966 s’ka njohur asnjë ndërhyrje të thellë veç. 16 mijë metra katrorë sipërfaqe .Për të parën herë rikonstruksion të plotë

Lozet kollaj me shifrat por është buxhet i parë me racionalitet”, tha ministrja nga Kuvendi përpara deputetëve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mjeshtri që dirigjoi koncertin madhështor në Vatikan: Çfarë më dha forcë dhe energji
Repubblica: Berati, aty ku myslimanët e të krishterët jetojnë në paqe »
Article Logic
Execution time: 0.048364877700806
array(1) { ["section"]=> string(84) "kumbaro-zbulon-shifren-miliona-euroshe-te-rikonstruksionit-te-plote-te-teatrit-52300" }