Kundërshtohet REZULTATI i Zgjedhjeve, hapen KUTITË e votave të LEZHËS

Publikuar tek: politike, më 10:17 12-07-2019 Kundërshtohet REZULTATI i Zgjedhjeve, hapen KUTITË e votave të LEZHËS Pjerin Ndreu

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur të hapë 11 kutitë e votimit, pjesë e qarkut të Lezhës.

 

Ky vendim erdhi pas kërkesës së Partisë Konservatore Albania e cila kërkoi rinumërimin dhe rivlerësimin e votave në 11 qendrat e Votimit. KQZ ka ngritur tashmë katër grupe numërimi votash dhe mbetet për t’u parë se çfarë ndryshimesh do sjellë rinumërimi i kutive.

Kujtojmë se fitues për bashkinë e Lezhës u shpall socialisti Pjerin Ndreu.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070211887359619
array(1) { ["section"]=> string(75) "kundershtohet-rezultati-i-zgjedhjeve-hapen-kutite-e-votave-te-lezhes-171958" }