Kundërshtoi me armë RENEA-n? Del VIDEO e dhomës ku u plagos 78-vjeçar, nipi: Ishte i shtrirë në krevat…

Publikuar tek: aktualitet, më 11:42 14-09-2018 Kundërshtoi me armë RENEA-n? Del VIDEO e dhomës ku u plagos 78-vjeçar, nipi: Ishte i shtrirë në krevat…

Një ngjarje e rëndë u regjistrua sot në Divajkë, ku gjatë një kontrolli nga Policia, ku të pranishme ishin dhe forcat RENEA, u plagos një 78-vjeçar.

Sipas bluve, i moshuari Haxhi Luka nuk i është bindur urdhrit të policisë, dhe forcat RENEA kanë qëlluar me armë zjarri në ajër, e për pasojë ka mbetur i lënduar 78-vjeçari.

Sakaq deputeti i PD-së Myslim Murrizi ka publikuar një video nga vendi ku ndodhi ngjarje, ndërsa sjell një tjetër dëshmi për atë cc’ka ndodhi.

Nipi i të moshuarit tregon se gjyshi ishte në krevat kur u plagos në kokë dhe hedh poshtë versionin e Policisë se ai ka qëlluar mbi forcat RENEA me çifte.. Sipas deputeti të PD-së më pas policia e ka dërguar në spital pa pyetur familjaret.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « BLINDOHET Vlora, aksion blic, sekuestrohen armë dhe drogë
Ajsbergu i drejtësisë »
Article Logic
Execution time: 0.041739940643311
array(1) { ["section"]=> string(106) "kundershtoi-me-arme-renea-n-del-video-e-dhomes-ku-u-plagos-78-vjecar-nipi-ishte-i-shtrire-ne-krevat-134294" }