Kupa e Italisë: Milan eleminon Lazio-n, në finale përballë Juventus

Publikuar tek: sport, më 00:36 01-03-2018 Kupa e Italisë: Milan eleminon Lazio-n, në finale përballë Juventus

Ishte më të vërtetë një ndeshje emocionuese ajo që u luajt sonte në "Olimpico" të Romes mes Lazios dhe Milanit në kuadër të gjysmëfinales së kthimit të kupës së Italisë.

Nuk mjaftuan 90 minuta dhe as 30 minutat shtesë që ky takim të përcaktonte finalistin pas Juventusit. Gjithçka u mbyll 0-0 në 120 minuta mes 'shqiponjave' dhe 'djallit'.

Me shumë raste u zhvilluan minutat e lojës ku në krahun e Lazios ishte Strakosha që spikati me pritjet e tij, por edhe në krahun tjetër Donarumma në disa raste ishte vendimtar për kuqezinjtë. Duhej të ishin penalltitë që do përcaktonin fituesin e kësaj sfide. Do ishte një duel spektakolar mes Strakoshës dhe Donarummas në penallitët e goditura.

Fitues do dilte Milan ku pas një gabimi të lojtarit të Lazios, Ramos nga 11 metrat dhe shënimit të penallsitë nga Romagnioli do triumfonin me rezultatin 4-5   me penallti. Si Strakosha ashtu dhe Donarumma pritën nga 2 penallti në seritë e gjuajtura. Në këtë mënyrë finalja e kupës së Italisë do jetë Juventus -Milan.

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Goditën me thikë trajnerin e 'Vllaznisë', ZBARDHEN dëshmitë e të arrestuarve
»
Article Logic
Execution time: 0.018412828445435
array(1) { ["section"]=> string(72) "kupa-e-italise-milan-eleminon-lazio-n-ne-finale-perballe-juventus-111825" }