Kuqezinj, kthehuni krenarë në Atdhe dhe mos harroni: Për 2 muaj keni ndeshjen e parë për Botërorin Rusi 2018

Publikuar tek: fcb-bomb, më 07:35 22-06-2016 Kuqezinj, kthehuni krenarë në Atdhe dhe mos harroni: Për 2 muaj keni ndeshjen e parë për Botërorin Rusi 2018

Kishim 5 mundësi për të kaluar grupin. Pritem të fitonte me gola Anglia, mezi barazoi me Sllovakinë. Shpresuam shumë të fitorja e thellë e Gjermanisë, me nje Irlandë të Veriut që nuk doli asnjëherë nga porta, por gjermanët kishin dalë për piknik.

Shansi i tretë dhe me i madhi ishte barazimi ose fitorja minimale në Turqi-Ceki, por turqit që u paraqiten shumë me keq se ne ne dy ndeshjet e para, kane ne stol jo nje Italian por Fatih Terim, që guxoi dhe mori ate qe I duhej. Tani kemi vetëm dy shanset e fundit, ja na e dha një dore Belgjika me Italinë, po hungarezet e shkrete që janë kualifikuar, kush dreqin do ti motivoje të mundin Portugalinë e Ronaldos që kalon grupin dhe me një barazim.
Gjithsesi faleminderit kuqezinj, kthehuni krenar në atdhe dhe mos harroni, për dy muaj, në 5 shtator na pret ndeshja e pare për Botërorin Rus 2018, me Maqedoninë....dhe e duam një fitore, jo një fitore alla De Biazi 1-0, por nje fitore vence 3-0 e lartë, për të  nderuar martiret e Kumanoves e Gazibabës, dhe për tu treguar se skopja e ka emrin Shkup, ....

Artan Hoxha

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.032007932662964
array(1) { ["section"]=> string(112) "kuqezinj-kthehuni-krenare-ne-atdhe-dhe-mos-harroni-per-2-muaj-keni-ndeshjen-e-pare-per-boterorin-rusi-2018-44224" }