Kur lidhen “VIP-at”... (FOTOT dhe MESAZHET)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 08:11 18-09-2016 Kur lidhen “VIP-at”... (FOTOT dhe MESAZHET)

Ministria e Brendshme prej ditësh ka ndërrmarë një nismë sensibilizuese për vendosjen e rripit të sigurimit gjatë drejtimit të makinës. Kësaj fushate ndërgjegjësuese i janë bashkuar edhe personazhe të njohur në boten e medias, artit e kulturës. Këngëtarja Aurela Gaçe, ndonëse shtatzënë ka vendosur t’i bashkohet kësaj nisme duke publikuar një foto më të hershme nga koha kur i lejohej të vendoste rripin e sigurisë.

“LIDHE QENIN TI MOJ QENE

Dikur lidheshim, jo per gjoben , por per jeten . Sidomos Kur behesh prind , pergjigjesh jo me vetem per vete....por per ato krijesa qe sjell ne jete.

Do te thoni ju pse dikur lidheshe jo tani ? Po ligji thote se grate shtatezana nuk duhet te lidhen.... #LIDHU #PERVETEN #PERFAMILJEN #PERJETENTENDE”, shkruan Aurela.

d.jpg

Edhe analistja e njohur, gazetarja Anila Basha i është bashkuar gjithashtu kësaj nisme përmes hashtagut: “ #unelidhem #policiaqeduam”.

basha.jpg

Sakaq, mesazhin e saj ndërgjegjësues e ka dhënë edhe spikerja e lajmeve Ola Bruko:

“Rripi i sigurimit ju shpeton jeten ne rast se perfshiheni ne aksident rrugor! Une nuk harroj asnjere ta vendos sepse e dua jeten! Ju lutem bejeni edhe ju!#unelidhem”, shkruan spikerja.

ola.jpg

Ardit Gjebrea: Provat për nesër mbaruan, mbyllëm zyrën, shiu gjithë lezet, tani në makinë dhe rripin që nuk e harroj më... ? dhe drejt e në shtëpi!
Një natë të paqme të gjithëve!

arditi.png

Alban Dudushi: #unelidhem

albani_copy.png

 

 

Blendi Fevziublendi.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.06866717338562
array(1) { ["section"]=> string(42) "kur-lidhen-vip-at-fotot-dhe-mesazhet-53272" }