Kur Nard Ndoka shkaktonte kaos dhe sulmonte Arben Malajn në Kuvend (Video)

Publikuar tek: politike, më 18:58 18-08-2015

Agjencia e lajmeve Associated Press ka publikuar një pjesë të arkivës së saj ndër vite në youtube dhe aty gjenden shumë video që i përkasin ngjarjeve nga Shqipëria, kryesisht atyre të vitit 1997.

Në këtë video shihet momenti kur deputetët e Partisë Demokratike përplasen në Kuvend me ata të Partisë Socialiste gjatë diskutimeve për tatimin mbi vlerën e shtuar.

Është Nard Ndoka ai që ngrihet në këmbë dhe tenton t’i ndërpresë fjalen socialistit Arben Malaj gjatë kohës që ndodhej në foltoren e Kuvendit. Më pas shpërthen sherri mes deputeti Azem Hajdari dhe Gafur Mazreku, i cili degjeneroi edhe në plagosje me armë zjarri.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përplasjet në bazë/ Mile i përgjigjet Shkëmbit: Bëri pazar me Kaprin, do t’i hapja dosjet e betonizimit
Ahmetaj: Biznesi të vrapojë të rregjistrohet para aksionit, nuk do tolerohet asnjë biznes i vogël apo mesëm »
Article Logic
Execution time: 0.034882783889771
array(1) { ["section"]=> string(78) "kur-nard-ndoka-shkaktonte-kaos-dhe-sulmonte-arben-malajn-ne-kuvend-video-18654" }