Kur Pandi drejtonte FRESSH

Publikuar tek: fcb-bomb, më 21:49 18-01-2015 Kur Pandi drejtonte FRESSH

Në 23 vjetorin e Forumit Rinor Eurosocialist, ra në sy që një ndër drejtuesit kryesorë të këtij forumi në kohët më të vështira, Pandeli Majko, nuk foli. Madje, kjo u raportua edhe në media. Dukej paksa e çuditshme, sepse të rinjtë e kujtojnë gjithmonë me nostalgji figurën e tij rinore në drejtimin e FRESSH. Por ndërsa të rinjtë e të vjetrit e sotëm ia kanë harruar këtë kontribut, duket se nuk e harron vetë Pandi dhe freshistët e tjerë të asaj kohe. Në facebook, ditën e djeshme qarkullonte një foto ku duken dy zyrtarët e sotëm dhe freshistët e djeshëm, Pandeli Majko e Petro Koçi. Epo, pas 23 vitesh, gati një çerek shekulli, memorja është fshirë, e personazhet, nuk janë më ata…

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026480913162231
array(1) { ["section"]=> string(30) "kur-pandi-drejtonte-fressh-895" }