Kuratorja e Ramës fotonovelë, ja krijimi më i fundit i Falma Fshazit

Publikuar tek: kulture-art, më 07:34 13-10-2016 Kuratorja e Ramës fotonovelë, ja krijimi më i fundit i Falma Fshazit

Kuratorja e zgjedhur nga Edi Rama për kryeministrinë, Falma Fshazi ka ideuar së fundmi një punë të re, me të cilën po merret: një fotonovelë.

Nëpër Tiranë, Fshazi është duke mbledhur foto, realizuar nga dora e fotografit Stefano Grazian dhe duke i futur në albumin ‘’Eja’’.

“Në një bashkëbisedim se si mund të bëhet për të përshkruar eksperiencën e tyre 12 vjeçare në Tiranë dhe në Shqipëri. Në këtë kuptim u lidhëm me Stafanon, i cili ishte fotograf dhe ka punuar shumë në projekte arkitektonike dhe të gjithë bashkë dolëm me idenë se ndoshta një fotonovelë që shkon përtej eksperiencës së tyre, por flet për njerëzoren, për Tiranën, si një qytet që të lejon sa i huaj aq edhe vendas”, tregon Fshazi për ‘’Top Channel’’.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shqiptari fiton konkursin e rëndësishëm ndërkombëtar dhe krijimi i tij është kaq i fuqishëm (NË BRENDËSI)
Dritëro Agolli sot 85 vjeç, Rama e uron kështu »
Article Logic
Execution time: 0.025601863861084
array(1) { ["section"]=> string(73) "kuratorja-e-rames-fotonovele-ja-krijimi-me-i-fundit-i-falma-fshazit-55992" }