Kursi i universitetit anglez, Butrinti zgjidhet në top listën e trashëgimive kulturore më me interes në botë

Publikuar tek: kulture-art, më 17:05 26-02-2018 Kursi i universitetit anglez, Butrinti zgjidhet në top listën e trashëgimive kulturore më me interes në botë

Butrinti zgjidhet një nga 10 modelet e trashëgimisë kulturore më me interes për t’u studiuar në botë.

Universiteti i Bristolit, një prej 20 më të mirëve në Angli, ka organizuar një kurs online ndërkombëtar, ku studentë nga e gjithë bota studiojnë 10 modele të përzgjedhura për turizmin kulturor të qëndrueshëm dhe trashëgiminë kulturore. Studentë nga e gjithë bota, studiojnë 10 modele të përzgjedhura për turizmin kulturor, një ndër ta është edhe Butrinti.

 Auron Tare, drejtor i Agjencisë Kombëtare të Bregdetit është përzgjedhur si person i cili do të drejtojë këtë program online ku janë rregjistruar rreth 1 mijë studentë nga e gjithë bota.

Sipas Future Learn, Butrinti është një nga modelet më me interes për t’u studiuar nga kursi.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Prestigjiozja italiane “Vanity Fair”: Tirana e re, e lirë dhe plot ritëm
»
Article Logic
Execution time: 0.017726898193359
array(1) { ["section"]=> string(114) "kursi-i-universitetit-anglez-butrinti-zgjidhet-ne-top-listen-e-trashegimive-kulturore-me-me-interes-ne-bote-111544" }