Kush është deputeti i Kuvendit që refuzon makinat luksoze, përdor biçikletën

Publikuar tek: fcb-bomb, më 14:33 14-01-2016 Kush është deputeti i Kuvendit që refuzon makinat luksoze, përdor biçikletën

Gjithnjë e më shumë ambientalistët dhe njerëz nga shoqëria civile bëjnë thirrje për përdorimin e biçikletave në vend të makinave luksoze, ose thjesht praktimin e ecjes në këmbë kur nuk bëhet fjalë për rrugë të largëta.

Megjithatë, zyrtarë të lartë e përfaqësues të politikës nuk i ndahen makinave të tyre luksoze dhe nuk ngurrojnë as t’i parkojnë përpara insitucioneve. Të enjteve kemi parë sesi deputetët vijnë në Kuvend me makina që kushtojnë mijëra euro.

Por ka një deputet i cili duhet marrë shembull. E kemi fjalën për deputetin e PS Dashamir Peza i cili siç u tha ditën e djeshme nga ecovolistët në emisionin e Blendi Fevziut, është ndër të paktët që lëviz me biçikletë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071499347686768
array(1) { ["section"]=> string(81) "kush-eshte-deputeti-i-kuvendit-qe-refuzon-makinat-luksoze-perdor-bicikleten-29981" }