Kush është infermieri dibran, 2 orë rrugë në këmbë në mbi 1 metër e gjysmë borë për të shpëtuar pacienten

Publikuar tek: aktualitet, më 16:38 12-01-2019 Kush është infermieri dibran, 2 orë rrugë në këmbë në mbi 1 metër e gjysmë borë për të shpëtuar pacienten

Quhet Ruzhdi Bruci, infermier pranë Qendrës Shëndetësore Selishtë në Dibër, ku trashësia e borës ka arritur deri në 1 metër e gjysmë.

Duke sfiduar çdo vështirësi të motit ai ka ecur për dy orë në këmbë mes një acari dhe të ftohti të pazakontë, ku falë gadishmërisë dhe mjekimit sipas parametrave mjekësore, ka shpëtuar nga vdekja një paciente.

Duket si një riardhje reale e personazheve të filmave të dikurshëm, por kësaj rradhe me autorësi konkrete, kur njeriu, më së pari, është human dhe i prirur t'i dalë për zot punës në çdo lloj situate./ Gjergj Marku

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0066928863525391
array(1) { ["section"]=> string(111) "kush-eshte-infermieri-dibran-2-ore-rruge-ne-kembe-ne-mbi-1-meter-e-gjysme-bore-per-te-shpetuar-pacienten-148512" }