Kush është më gazmor? Pandeli Majko, Erion Veliaj dhe Ditmir Bushati bashkë te ‘’Asllan Rusi’’

Publikuar tek: politike, më 11:27 17-03-2016 Kush është më gazmor? Pandeli Majko, Erion Veliaj dhe Ditmir Bushati bashkë te ‘’Asllan Rusi’’

Ka kaluar plot batuta, si zakonisht, edhe takimi i djeshëm i socialistëve të Tiranës, në pallatin e sportit ‘’Asllan Rusi’’.

Deputeti Pandeli Majko, edhe dje ka shkëmbyer batuta me kryeministrin Edi Rama, të cilat u transmetuan drejtpërdrejtë. Rama tha se fliste në emër të ‘’katunarëve të Surrelit, Dajtit…’’, fjali që bëri të shpërthente salla në duartrokitje. Batuta bëri edhe Sadri Abazi, edhe pse pak me ‘’spec’’, që ngjallën pakënaqësinë e kamufluar të Ramës. Abazi u shpreh se tashmë në PS, po antarësohen më shumë gra dhe vajza, që kur kryetar është bërë Rama.

Ç’ka ndodhi në podium u pa nga të gjithë. Po pas ‘’kuintave’’? Ne po sjellim këtë moment, kur Pandeli Majko, Erion Veliaj dhe Ditmir Bushati qeshin me njëri-tjetrin, të tre të gëzuar. Kush ta ketë hedhur batutën?!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tirana e tronditur nga atentatet, por shihni çfarë publikon kryeministri Rama
“Mbylle gojën, o çakall. Jashtë Parlamentit...”, Berisha flet njëherë dhe çon në këmbë deputetët. Boshatiset Kuvendi »
Article Logic
Execution time: 0.017214059829712
array(1) { ["section"]=> string(94) "kush-eshte-me-gazmor-pandeli-majko-erion-veliaj-dhe-ditmir-bushati-bashke-te-asllan-rusi-35324" }