Kush janë 3 femrat e Ushtrisë Shqiptare

Publikuar tek: fcb-bomb, më 10:13 16-02-2016 Kush janë 3 femrat e Ushtrisë Shqiptare

Nje foto realizuar vërtet shumë bukur dje gjatë emisionit Debati në Channel One.

E para është Mimi Kodheli, ministre e Mbrojtjes. E dyta është Morena Haliaj me gradën togere dhe që prej 8 vjetësh militon në ushtri dhe e treta është Alba Punavija ushtarakja më e re e ushtrisë shqiptare. Morena ka mbaruar Akademine Ushtarake “Skenderbej” dhe fakultetin Ekonomik, ndërsa Alba pasi ka mbaruar shkollën e gjuhëve të Huaja "Asim Vokshi", është studente në fakultetin Juridik dhe aktualiosht mban gradën ushtare e parë.

Duket se fushata e rekrutimeve të të rinjve në ushtri po funksionon.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019237995147705
array(1) { ["section"]=> string(45) "kush-jane-3-femrat-e-ushtrise-shqiptare-32695" }