‘Kush janë njerëzit tanë?’, ish deputeti tregon historinë: Çfarë tha Fatos Nano kur u arrestua një...

Publikuar tek: aktualitet, më 06:35 11-10-2018 ‘Kush janë njerëzit tanë?’, ish deputeti tregon historinë: Çfarë tha Fatos Nano kur u arrestua një...

Ish-deputeti i PS, Asllan Dogjani i ftuar në emisionin “Arena” në Ora News, u kthye pas në kohë dhe tregoi një rast kur u arrestua një person i dyshuar për lidhje partiake në periudhën kur kryeministër ishte Fatos Nano.

“Unë kam qenë drejtor policie. Kam bërë arrestimin e një krimineli. Një deputet i PS-së i ka thënë kryeministrit në atë kohë, Fatos Nanos që ky drejtori i policisë po arreston njerëzit tanë.

Për hir të së vërtetës, Nano i ka thënë: “Kush janë njerëzit tanë? Filani! Pse njerëzit tanë janë kriminelë?” Këtu u mbyll çështja. Duhet që policia e shtetit të jetë e depolitizuar. Pasojat e këtyre krimeve sot në Shqipëri që ka filluar duke u rritur ditë për ditë”, – deklaroi Dogjani.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0045440196990967
array(1) { ["section"]=> string(100) "kush-jane-njerezit-tane-ish-deputeti-tregon-historine-cfare-tha-fatos-nano-kur-u-arrestua-nje-137370" }