Kuvendi miraton faljen e gjobave për kamatvonesat për sigurimet

Publikuar tek: politike, më 19:50 02-07-2015 Kuvendi miraton faljen e gjobave për kamatvonesat për sigurimet

Është miratuar sot në Kuvend projekt ligji për “faljen e gjobave për mospagimin në afat të kontributeve të detyrueshme të sigurimeve shoqërore dhe shëndetësore nga subjekte juridike dhe fizike”.

Deputetët maxhorancës kanë votuar me 77 vota pro amendamentin e Pandeli Majkos, ndërsa opozita kishte braktisur përpara votimit sallën e Kuvendit.

Sa i përket ndryshimeve të kërkuara në Kodin rrugor, votimi është shtyrë për shkak se mungonte kourumi i nevojshëm.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « KQZ rrëzon kërkesën e LSI-së për Vorën, Manjani: S'jemi të kënaqur, ne kor pranuan se fenomeni ekziston
Tahiri debat me gazetarët: Dora që goditi Ibrahim Bashën ndodhet në Tiranë »
Article Logic
Execution time: 0.10848903656006
array(1) { ["section"]=> string(69) "kuvendi-miraton-faljen-e-gjobave-per-kamatvonesat-per-sigurimet-15222" }