Ky është futbollisti i kombëtares shqiptare që firmos me ekipin e seria A

Publikuar tek: sport, më 13:31 26-08-2017 Ky është futbollisti i kombëtares shqiptare që firmos me ekipin e seria A

Ledian Memushaj mbetet sërish lojtar i Seria A.

Vlonjati është transferuar te klubi i Bevenentos, në formë huazimi më detyrim blerje në fund të sezonit, për 1 milion euro.

Lajmi është bërë i ditur nga prestigjozja ''Gazzetta dello Sport'' , sipas të cilës, marrëveshja është e përfunduar dhe 30 vjeçari është tashmë lojtar i Beneventos. Memushaj në këtë merkato u kërkua nga shumë klube për shkak të performancës së mrekullueshme që bëri sezonin e kaluar me Pescarën, pavarsisht se klubi ra nga kategoria. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kombëtarja u21, Bushi lë jashtë Manajn, nuk ka grumbullim kur nuk luan
Uefa publikon renditjen, Real Madrid udhëheq Europën, Skënderbeu klubi më i mirë shqiptar »
Article Logic
Execution time: 0.015417098999023
array(1) { ["section"]=> string(79) "ky-eshte-futbollisti-i-kombetares-shqiptare-qe-firmos-me-ekipin-e-seria-a-90255" }