Ky është parkingu nëntokësor që do ndërtohet së shpejti në zemër të Tiranës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:09 09-08-2016 Ky është parkingu nëntokësor që do ndërtohet së shpejti në zemër të Tiranës

Ky është parkingu nëntokësor që do ndërtohet së shpejti në zemër të Tiranës

Kryeministri Edi Rama bën me dije se së shpejti nis ndërtimi i parkingut nëntokësor te Sheshi Skënderbej.

Nën sheshin historik të kryeqytetit do të ndërtohet një parkim nëntokësor me dy kate.

Ky parkim pritet të ketë një kapacitet për 300 makina dhe do të administrohet nga vetë Bashkia. Gjithashtu Sheshi Skënderbej, në sipërfaqen e tij, do të shërbejë eksluzivisht si hapësirë pedonale ku me sa duket qarkullimi i automjeteve do të jetë i limituar.

park1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.035048007965088
array(1) { ["section"]=> string(81) "ky-eshte-parkingu-nentokesor-qe-do-ndertohet-se-shpejti-ne-zemer-te-tiranes-49187" }