Ky lider botëror uron 8 marsin edhe në gjuhën shqipe

Publikuar tek: fcb-bomb, më 15:51 08-03-2017 Ky lider botëror uron 8 marsin edhe në gjuhën shqipe

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan përmes llogarisë së tij në rrjetin social Twitter ka shprehur urimin e tij me rastin e 8 Marsit - Ditës Ndërkombëtare të Gruas në mbi dhjetë gjuhë të botës, përfshirë edhe gjuhën shqipe.

"Të gjitha grave të vendit tim e të gjithë botës i uroj gëzuar Ditën Ndërkombëtare të Gruas, 8 marsin", ka qenë mesazhi i Erdogan në gjuhën shqipe.

Presidenti i Turqisë ka uruar edhe në gjuhët malaje, urdu, boshnjake, perse, gjermane, ruse, spanjolle, frënge, arabe dhe angleze.

Screenshot_22.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.10620594024658
array(1) { ["section"]=> string(58) "ky-lider-boteror-uron-8-marsin-edhe-ne-gjuhen-shqipe-71207" }