Ky shtet po zëvëndëson kamarierët me robotë (VIDEO)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 08:10 05-03-2017

Kina renditet ndër shtetet që ka potencialin më të madh për shpikje dhe teknologji të avancuar.

Një pronar restoranti ka vendosur të investojë një herë e mirë në sektorin e administratës, duke zëvëndësuar kamarierët me robotë.

Sipas VOA pronari tha se robotët kanë qenë investim i mirë për të, pasi për secilin duhen vetëm 30 dollarë në vit për energjinë elektrike që i duhet për t'i karikuar. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024215221405029
array(1) { ["section"]=> string(55) "ky-shtet-po-zevendeson-kamarieret-me-robote-video-70795" }