La mandatin e deputetit, ja kush e zëvendëson Eduard Halimin

Publikuar tek: politike, më 16:33 09-02-2018 La mandatin e deputetit, ja kush e zëvendëson Eduard Halimin

Eduard Halimi dorëzoi sot mandatin e deputetit për arsye personale.

Halimi vendosi ta lerë mandatin pasi siç thotë ai “nga nesër i përkushtohem një projekti të së drejtës ndërkombëtare private në një netëork në Ballkan, projekt që është afatgjatë dhe kërkon që vendimin ta marr sot”.

Vendin e Halimit duket se do ta plotësojë biznesmeni Astrit Veliaj, i cili renditej i dyti në listën e Partisë Demokratike në Berat.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Jep papritur dorëheqjen deputeti i PD Eduard Halimi, ja arsyeja
Deputeti i PD jep dorëheqjen, reagon Basha: Ed Halimi po largohet pasi… »
Article Logic
Execution time: 0.017561912536621
array(1) { ["section"]=> string(66) "la-mandatin-e-deputetit-ja-kush-e-zevendeson-eduard-halimin-109735" }