Laboratori i drogës në Has, burg për 3 të arrestuarit, 2 të tjerë lirohen

Publikuar tek: aktualitet, më 15:31 08-11-2018 Laboratori i drogës në Has, burg për 3 të arrestuarit, 2 të tjerë lirohen

Gjykata e Krimeve të Rënda ka lënë në burg tre nga 5 të arrestuarit për laboratorin e heroinës në Has.

Në burg është lënë Xhavit Shuti, Vehbi Barushi dhe Flamur Çela, ndërsa për 76-vjeçarin Mustafa Shuti dhe nusen e djalit të tij Anila Shuti gjykata ke vendosur masën arrest shtëpie.

Disa javë më parë policia zbuloi një laborator droge në fshatin Bernog të Hasit ku u sekuestruan 160 kallëpë heroinë të mbështjellë me natriban gati për transport.

Policia sekuestroi gjithashtu edhe nje sasi te konsiderueshme opiumi, bime kjo baze per krijimin e heroines.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tirana mikpret konferencën ballkanike për ujin, Veliaj: Dyfishojmë kapacitetin e Bovillës
Dalin statistikat, ja ku renditet Shqipëria për vdekjet nga ndotja e ajrit »
Article Logic
Execution time: 0.020846843719482
array(1) { ["section"]=> string(78) "laboratori-i-droges-ne-has-burg-per-3-te-arrestuarit-2-te-tjere-lirohen-140756" }