Lajm i mirë, rriten pagat për ushtarakët dhe punonjësit e SHISH

Publikuar tek: ekonomi, më 23:41 21-03-2017 Lajm i mirë, rriten pagat për ushtarakët dhe punonjësit e SHISH

Qeveria ka vendosur  rritjen e pagave për ushtarakët dhe punonjësit e Shërbimit Informativ të Shtetit.

Në mbledhjen e së martës, qeveria miratoi rritjen e pagave me 7 dhe 10% për ushtarakët, ku pagat e ulëta do të rriten me 10% dhe ato më të larta në radhët e Forcave të Armatosura me 7%.


Po në të njëjtën mbledhje qeveria vendosi të rrisë pagat me 30 dhe 50% për punonjësit e Shërbimit Informativ dhe shtesat do të bëhen në varësi të vështirësisë së vendit dhe zonës ku operojnë punonjësit. 

vendimi.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019469976425171
array(1) { ["section"]=> string(68) "lajm-i-mire-rriten-pagat-per-ushtaraket-dhe-punonjesit-e-shish-72715" }